Poznać przeszłość – podręczniki

Rodzice obecnych dzieci używali kilku podręczników przez cały pobyt w szkole. Obecnie rynek szkolnych podręczników zmienił się ogromnie. Każdy z wydawców może wprowadzić do obrotu swoje własne podręczniki, oczywiście muszą być one zgodne z obowiązującą aktualnie podstawą i zostać zatwierdzone przez odpowiednie ministerstwo. Oczywiście wydawcy bardzo chętnie korzystają z tego typu możliwości, i dzisiaj do wszystkich przedmiotów do wyboru będziemy mieli co najmniej kilka różnych podręczników. Jest to trochę problemem dla nauczycieli, gdyż chcąc odpowiednio wybrać powinni sprawdzić coraz więcej pozycji. Mogą rzecz jasna kierować się doświadczeniami innych nauczycieli, i jeżeli się dowiedzą, że najlepsza do polskiego jest książka Słowa na start, to bez namysłu ją wybiorą. Jednak każdy nauczyciel powinien sam sprawdzić, czy naprawdę polecana książka jest tak dobra jak mówią, czy jednak nauczyciele którzy polecają podręcznik szkolny nie mają z tego jakiś korzyści. Często okazuje się, że wydawcy tak potrafią rozpromować swe produkty, że spora część pedagogów jest pewna ich wysokiej jakości.