Jasne reguły puszczania muzyki

Muzyka jest świetną formą relaksu i rozrywki i wielu z nas lubi jej słuchać. Gatunków muzyki jest jednak dość dużo i czasem nawet w ramach jednej rodziny się zdarza, że każdy będzie miał całkowicie odmienne preferencje. Jednej osobie będzie się podobał album Sol Invictus, ale ktoś inny zdecydowanie bardziej woli słyszeć piosenki z płyty Art Angels. Jeśli ktoś raczej nie lubi słuchać konkretnego gatunku muzyki, to powinniśmy taką decyzję uszanować. Ale często dochodzi na punkcie upodobań muzycznych do konfliktów i spięć, zwłaszcza w mieszkaniach, gdzie są nastolatkowie. Dla nich czymś normalnym jest, że przez cały dzień da się słuchać utworów z albumu To Pimp a Butterfly, lecz ich zdanie nie w każdym przypadku podzielać będą sąsiedzi i rodzice. Szczególnie, że młodzi ludzie nie w każdym przypadku czule operują gałką wzmocnienia, dzięki czemu wraz z nimi muzykę słucha połowa osiedla. Z tego też powodu, gdy pozostali domownicy wolą posłuchać innej muzyki, to powinniśmy ustalić jasne reguły, według których ma być ona puszczana, tak aby nie robić problemów innym sąsiadom i domownikom.