Górskie miasteczka na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku można znaleźć dużo uroczych górskich miasteczek, które są ciekawe dla podróżnych zarazem na wakacje jak i na ferie zimowe, gdy w górach spadnie śnieg. Warto wiedzieć co warto zobaczyć w tym regionie, ponieważ nie zawsze pogoda pomaga w trenowaniu sportów zimowych czy spacerom po górskich szlakach. Miejsca warte zobaczenia oferuje z pewnością Szklarska Poręba. Jest to miasteczko zlokalizowane w powiecie jeleniogórskim u podnóża Karkonoszy. Miasteczko to jest po pierwsze kurortem turystycznym, lecz nie brakuje tutaj w nim warunków klimatycznych odpowiednich dla alpejskich miejscowości, dlatego też chętnie przyjeżdżają tu sportowcy czy wczasowicze pobliskich sanatoriów. Z miastem tym powiązana jest legenda o Duchu Gór toteż w mieście tym mieści się prawdopodobnie najwięcej rzeźb upamiętniających Ducha Gór w Karkonoszach. Warto wybrać się również nad Wodospad Kamieńczyka, który jest najwyżej zlokalizowanym wodospadem w polskich Karkonoszach. Wodospad ten leży na wysokości 846 metrów n.p.m. i sam liczy 27 metrów wysokości w trzech kaskadach. Woda z tego wodospadu wpada do Wąwozu Kamieńczyka co czyni tę okolicę niezwykle ładną i mnóstwo turystów udaje się tu, żeby wykonać unikatowe fotografie. W Szklarskiej Porębie można odnaleźć też Dinopark, który będzie świetnym miejscem do odwiedzenia z dziećmi. W marcu warto wybrać się na Polanę Jakuszycką, gdzie co roku rozgrywa się Bieg Piastów, czyli najbardziej popularny w Polsce bieg narciarski amatorów.