Wycieczka do kina ,,KONGRES'' w Węgrowie

Dnia 25.10.2012 dzieci z grup starszych Smerfy i Biedronki pojechały do kina „Kongres” w Węgrowie na projekcję filmu 3D „Żółwik Sammy2”.

Cele i założenia programowe wycieczki to: edukacja medialna - rola kina trójwymiarowego we współczesnym świecie; wdrażanie do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych; integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Krótka recenzja filmu - dzielny żółwik wpada w sidła łowców i trafia do luksusowego oceanarium, tam u boku malowniczych mieszkańców rafy koralowej zabawia turystów. Niepoprawny optymista i wytrwały żółwik podmorskich głębin nie byłby jednak sobą, gdyby kilka chwil po uwięzieniu nie zaczął szykować błyskotliwego planu ucieczki. Pomyślność brawurowej akcji zależy jednak od pomocy trzęsącego koralową fauną konika morskiego o nieadekwatnym do postury przydomku Big Boss, a także od wsparcia wysoce kapryśnej, acz niezawodnej drużyny pingwinów. To był po prostu SUPER wyjazd.